Firma rodzinna

Jutro imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny.

O nas

Newsletter

Jesli chcesz otrzymywać inforamcje o
nowosciach i promocjach podaj adres
e-mail i wybierz rodzaj informacji.

O nas

POWSTANIE FIRMY

Firma ”SUŻYW” została założona w 1991 roku. Początkowo działała jako spółka cywilna. W październiku 1995 roku została przemianowana na spółkę z o.o i w takiej formie działa do dziś. Udziałowcami firmy jest pięciu członków rodziny Kołacz. Od początku powstania firma jest związana z miastem Sucha Beskidzka.

 

PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Firma ”SUŻYW” prowadzi hurtową dystrybucję produktów FMCG . Początkowo firma bazowała na sprzedaży hurtowej napojów bezalkoholowych oraz piwa w obrębie powiatu suskiego. Konsekwentnie realizowane plany rozwojowe przyczyniły się do poszerzenia oferowanego asortymentu oraz obszaru. Aktualnie zaopatrujemy około 1000 podmiotów z terenu województwa małopolskiego oraz śląskiego. Nasza oferta obejmuje około 10000 pozycji-magazynowych i zawiera wyroby spirytusowe, wino, piwo, napoje, papierosy, art. spożywcze, nabiałowe, chemiczne, przemysłowe oraz warzywa i owoce. Realizujemy zamówienia w ciągu 48h. Dostawy realizowane są naszym transportem z magazynów w Suchej Beskidzkej oraz Zembrzycach Dąbiu. Magazyn w Zembrzycach Dąbiu jest placówką samoobsługową typu CASH&CARRY.

Prowadzimy również samoobsługową sprzedaż detaliczną w marketach firmowych: Markecie ”KICEK”, Markecie ”JASKÓŁKA”, Markecie "JASIEŃ", Markecie "GROŃ", Markecie "PILSKO" , Markecie "BRODY" , Markecie "SIDZINKA", Markecie "KASKADA", Supermarkecie "BIAŁKA", Markecie "KICEK-TENCZYN" oraz Markecie "KICEK-STRYSZAWA"

Posiadamy również sklepy franczyzowe: "CEDRON" i "SOLCA" w Brodach, sklep spożywczo- przemysłowy AGAT Anetta Wróblewska, GS Wadowice nr 13 Chocznia, GS Wadowice nr 2 Choczni, S.C. Czarny w Sidzinie, GS Wadowice w Kaczynie, GS Wadowice w Kleczy Dolnej Zarąbki, GS Wadowice w Kleczy Dolnej, GS Wadowice w Babicy, GS Wadowice w Jaszczurowej, sklep spożywczo-przemysłowy Kasia w Suchej Beskidzkiej, sklep spożywczo-przemysłowy w Kozach, sklep spożywczo-przemysłowy w Barwałdzie Górnym, Pawilon handlowy AS w Kozach, sklep spożywczo- przemysłowy w Brzezińce, sklep spożywczo przemysłowy Specjały w Targanicach, GS Wadowice w Tomicach, Miśkowiec Waldemar Kojszówka.

W 2012 roku został otwarty "Salon kawy i wina" nad marketem Kicek oferujący zarówno róźnorakie alkohole jak i świeżo mielone kawy, czy aromatyczne herbaty. Jest także część kawiarniana, gdzie można od razu spróbować różnych specjałów. W październiku 2015 roku został otwarty drugi Salon Kawy i Wina ulokowany w Kętach, ul Marii Konopnickiej 10.  Otworzyliśmy kolejny Salon Kawy i Wina, tym razem zlokalizowany w Wadowicach, ul. Karmelicka 2.

Firma posiada także apartamenty turystyczne na wynajem, zlokalizowane w Pewelce i Suchej Beskidzkiej.