Firma rodzinna

Jutro imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny.

Aktualności

Newsletter

Jesli chcesz otrzymywać inforamcje o
nowosciach i promocjach podaj adres
e-mail i wybierz rodzaj informacji.

Aktualności Aktualności

Spotkanie szkoleniowo-degustacyjne "Świat Cognac-u i Whisky"

Podczas wyjątkowych szkoleń degustacyjnych "Świat Cognac-u i Whisky" zorganizowanych w Salonach Kawy i Wina przez firmę Moët Hennessy, uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki i smaki tych ekskluzywnych trunków.

Podczas prezentacji, eksperci od degustacji opowiadali o procesach produkcji, tajemnicach starzenia oraz różnicach między różnymi odmianami cognacu i whisky. Były to nie tylko słowa, ale także zapachy i smaki, które obecni mogli doświadczyć osobiście.

Uczestnicy pod okiem profesjonalnych sommelierów mogli dostrzec różnice w aromacie, smaku i teksturze każdego trunku. Było to wyjątkowe doświadczenie, które pozwoliło na poszerzenie wiedzy o alkoholach wysokiej jakości oraz na docenienie subtelnych różnic między nimi.

To nie tylko okazja do nauki, ale także do podzielenia się wrażeniami i opiniami z innymi pasjonatami, co wzbogaciło doświadczenie sensoryczne i poszerzyło horyzonty smakowe każdego z uczestników. Wartość tej edukacyjnej podróży po świecie aromatycznych i wykwintnych alkoholi była nieoceniona.

A czy wiesz, że...?

Pochodzenie i region Charente:
Cognac, nazywany "królem brandy", ma swoje korzenie w regionie Charente-Maritime we Francji, gdzie znajdują się okolice Cognac i Jarnac. To tam wyprodukowany i starzony w dębowych beczkach, nabiera swojego niepowtarzalnego smaku i aromatu.

Klasyfikacja według wieku: Cognac jest klasyfikowany według wieku na:

  • VS (Very Special): co najmniej 2 lata starzenia w beczkach.
  • VSOP (Very Superior Old Pale): co najmniej 4 lata starzenia w beczkach.
  • XO (Extra Old): co najmniej 10 lat starzenia w beczkach