Firma rodzinna

Jutro imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha.

Aktualności

Newsletter

Jesli chcesz otrzymywać inforamcje o
nowosciach i promocjach podaj adres
e-mail i wybierz rodzaj informacji.

Aktualności Aktualności

Prelekcja firmy Wyborowa Pernord Ricard

W dniach 12 i 19 stycznia odbyły się prelekcje w Salonach Kawy i Wina w Suchej i Kętach prowadzone przez firmę Wyborowa Pernord Ricard. Tematem prelekcji były alkohole mocne - whisky. Goście poznali 5 rodzajów whisky - single malty  ze Szkocji. Jest to typ whisky, który destylowany jest w jednej destylarni i wytwarzany z jednego rodzaju słodu. Prowadzący Pan Mariusz Olewniczak oraz Pani Agnieszka Balazy opowiedzieli o rodzajach, sposobach produkcji, leżakowaniu whisky. Ponadto zaproszeni wraz z prowadzącymi  porównywali trunki pod względem koloru, zapachu i smaku.

I whisky -  Glenlivet 12-letni z regionu Speyside, łagodna a zarazem bogata w smaku o aromacie owoców egzotycznych.

II whisky - Ballantine's Glenburgie 15-letni o intensywnych owocowych nutach i  miodowej słodyczy.

III whisky - Ballantine's Miltonduff 15-letni o kwiatowym aromacie z subtelna nutą cynamonu. Są to nowości z firmy Ballantine's jako pierwsze single malty.

IV whisky - Aberlour A'bunadh o naturalnej mocy ok. 61% o niezwykłym bogactwie smaku pomarańczy, czereśni, suszonych owoców i imbiru.

V whisky - Scapa Glansa -o torfowym i przydymionym smaku.

Na zakończenie trzej losowo wybrani goście otrzymali upominki w postaci whisky. Po prezentacji każdy z uczestników otrzymał dyplom ukończenia szkolenia.

Dziękujemy za mile spędzone wieczory i ogromne zainteresowanie.