Firma rodzinna

Jutro imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny.

Aktualności

Newsletter

Jesli chcesz otrzymywać inforamcje o
nowosciach i promocjach podaj adres
e-mail i wybierz rodzaj informacji.

Aktualności Aktualności

Prelekcja Firmy Pożegnanie z Afryką oraz Firmy Cortez

W dniach 12 i 19 października w Salonie Kawy w Suchej i Kętach odbyło się kolejne spotkanie przygotowane dla Naszych Klientów.

Tym razem był to bardzo ciekawy i długo oczekiwany duet kawy i czekolady.Swój Foodpairing zaprezentowali właściciele Firmy Pożegnanie z Afryką Pan Łukasz Drohomirecki  oraz Firma Cortez Państwo Bogdanowie. Cortez to niewielka manufaktura czekolady, która zrodziła się z potrzeby serca oraz pasji. W czekoladzie odnajduje inspiracje do tworzenia, poszukuje wciąż nowych doznań smakowych, kreuje niekonwencjonalne połączenie belgijskiej czekolady z polskimi owocami i ziołami. Pragnie dzielić się prawdziwym naturalnym smakiem czekolady, który nie jest skażony sztucznymi dodatkami.

  "Pożegnanie z Afryką" powstało w maju 1992 r. w Krakowie jako pierwszy specjalistyczny sklep z kawą w Polsce. Jest przedsięwzięciem wyłącznie polskim, którego koncepcja została opracowana przez Zofię i Krzysztofa Drohomireckich.

   Celem właścicieli było stworzenie profesjonalnego centrum kawowego, w którym można byłoby uzyskać wszelkie informacje o kawie i sposobach jej przyrządzania, kupić możliwie największą ilość jej rodzajów i akcesoriów służących do przygotowania najwyższej klasy naparu. Firma prowadzi obecnie także własny import ponad 100 gatunków herbaty i akcesoriów do jej parzenia.


Nasi Prelegenci przygotowali dla Klientów niezwykłe połączenie kawy z czekoladą.

kawa Etiopia Yirgacheffe z czekoladą Tanzania z ziarnem kakaowca

kawa Meksyk Maragogype z czekoladą białą z truskawkami i herbatą Matcha

kawa Kuba Altura z czekoladą Papua Nowa Gwinea z kwiatem soli

kawa Sumatra Mandheling z czekoladą Meksyk z ziarnami kawy

oraz kawa smakowa Irlandzka z czekoladą z Ekwadoru

Kawy parzone były na różne sposoby i różną techniką dzięki czemu mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę na temat przygotowania aromatycznej kawy.
Na Naszych Klientów czekały liczne nagrody, laureatom serdecznie gratulujemy i wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie