Firma rodzinna

Jutro imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny.

Aktualności

Newsletter

Jesli chcesz otrzymywać inforamcje o
nowosciach i promocjach podaj adres
e-mail i wybierz rodzaj informacji.

Aktualności Aktualności

53. Tydzień Kultury Beskidzkiej zakończył się w minioną niedzielę, 14 sierpnia

                 

Do Makowa Podhalańskiego, jak co roku, zjechały zespoły z całego świata i widzowie z całej Polski, a nawet spoza jej granic. Na makowskich ulicach było kolorowo, wielokulturowo i gwarnie.

Otwarcie imprezy nastąpiło tydzień temu, w sobotę, 6 sierpnia i od tej pory codziennie  na estradzie  Makowianka w Makowie Podhalańskim można było posłuchać i zobaczyć występy zespołów naszych sąsiadów, np. z Ukrainy, ze Słowacji, jak i dalszych zakątków: Bułgarii, Albanii, Turcji, Węgier, Francji, Serbii czy Egiptu. Ogólnie na estradzie zaśpiewali i zatańczyli członkowie kilkudziesięciu zespołów folklorystycznych.

Ostatniego dnia w Makowie wystąpiły zespoły: „DUDOSKI” z Międzyrzecza Górnego, „WESELE KRZEMIENICKIE” z Krzemienicy, „BRATKOWIE” z Oświęcimia-Monowic, „KONIAKÓW” z Koniakowa, „BABIGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA” z Makowa Podhalańskiego oraz „ORO” z z Niszu – SERBIA. W tym dniu zostały również rozdane nagrody dla zwycięzców konkursów. Sużyw zasponsorował nagrody – 7 bonów o wartości 100 zł do wykorzystania w firmowej sieci handlowej.

TKB to największa w kraju i jedna z największych imprez folklorystycznych w świecie. Blisko 100 zespołów pieśni i tańca z kilkunastu państw na różnych kontynentach, 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 50 kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, odbywających się równocześnie w kilku miejscowościach przez kolejnych 9 dni. Część zespołów uczestniczy w dwóch imprezach konkursowych: Festiwalu Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Żywcu.
Organizatorami TKB są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, samorządy Wisły, Szczyrku, Żywca, Makowa Podhalańskiego, Oświęcimia, Istebnej i Ujsół oraz Koło Miejscowe PZKO w Jabłonkowie.


53. Tydzień Kultury Beskidzkiej zakończył się w minioną niedzielę, 14 sierpnia